Wypełnianie ankiet

Coraz bardziej popularna jest praca oparta o wypełnianie ankiet. Zaczynając przygodę z pracą przez internet również trudniłem się takimi sposobami, bardziej w celu poznania rynku niż konkretnego nastawienia tylko i wyłącznie na ten rodzaj pracy. Myślę, że warto podzielić się kilkoma spostrzeżeniami jakie uzbierały mi się przez ten czas.

Wypełnianie ankiet nie należy do trudnych zajęć, co więcej jest to metoda pracy która nie wymaga od nas umiejętności dodatkowych, poza czytaniem i pisanie - ale o dobrą ortografię warto zadbać, co przy użyciu wtyczek do FF lub chrome nie jest problemem. Powiedzmy sobie czy jest to opłacalna metoda zarabiania. Wszystko zależy od ilości ankiet jakie otrzymamy do wypełnienia. Na rynku jest kilka firm trudniących się w rozsyłaniu arkuszy do wypełnienia. Jeżeli uważasz, że to nie problem i będziesz uzupełniać wszystko jak leci to możesz się rozczarować ;/ Ankiety bardzo często są kierowane do konkretnej grupy odbiorców - gdzie liczy się wiek, płeć, zainteresowania itp , dlatego też ilość ankiet jakie trafiają do naszej skrzynki jest mniejsza niż liczba wysyłanych do wszystkich użytkowników. Zdarza się, że ankieta jest aktywna tylko kilka godzin lub nie podejmując się wypełnienia nie możemy odłożyć tej czynności na później. Jak widać nie zawsze jest kolorowo, ale jak to wygląda od strony zarobków - bo to chyba jest najważniejsze dla osób decydujących się podjąć takiej pracy :>

Zarobki na wypełnianiu ankiet będą zależeć od wyżej wymienionych czynników. Możemy jednak liczyć, że otrzymamy zapłatę od 1zł, 2zł do 30zł - nie jestem w stanie zapewnić, że za każdą ankietę otrzymacie np 14,5zł - bo to zależy od jej długości oraz firmy, która zdecydowała się na zainwestowanie w takim system pozyskiwania informacji. W ogólnym rozrachunku można zarobić w miesiącu od kilku do kilkudziesięciu złotych. W mojej ocenie nie ma co się nastawiać, że przychód z tej metody będzie równy wysokości naszej pensji na etacie :D, ale warto spróbować - dobre i parę groszy, jeżeli nam się nie spodoba zawsze można zrezygnować z dalszej współpracy!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz