Oferty pracy chałupniczej – co warto wiedzieć.

Praca chałupnicza zyskuje na popularności i nie ma co się dziwić takiemu rozwojowi tego rodzaju pracy. Coraz więcej osób decyduje się na pracę chałupnicza, gdyż taka forma pracy nie różni się zbyt wiele od pracy na etacie – nie chodzi tutaj o porównanie miejsca pracy, a istotę działania, wytwarzania i realizowania postawionych zadań. Praca chałupnicza może być wykonywana jako praca dodatkowa lub jako główna praca, którą uznamy jako prace na etacie.


W odróżnieniu od pracy na etacie wykonywanej poza miejscem zamieszkania, praca chałupnicza najczęściej wykonywana jest z domu, ale dla pracy związanej z komputerem możemy ją wykonywać w kawiarni czy innym dowolnym miejscu gdzie mamy ze sobą sprzęt do pracy – komputer. Oferty pracy chałupniczej najczęściej pojawiają się w ogłoszeniach zamieszczanych w gazetach, a także na portalach internetowych umożliwiających publikowanie ofert pracy. Na co powinniśmy zwracać uwagę, przed decyzją podjęcia współpracy.

Praca chałupnicza najczęściej postrzegana jest jako składanie długopisów, dlatego też wiele „firm” oferuje taką formę pracy, wymagając przed tym od pracownika opłaty wstępnej czy też manipulacyjnej niezbędnej do przesłania części długopisów – tłumacząc się, że jest to zabezpieczenie przed ewentualnym niewywiązaniem się z umowy. Jak można się domyśleć, ta część „firm” tworzy takie oferty, pobiera opłatę a następnie znika.

Na temat takich firm, które oferują wiele, pobierają opłatę, a następnie znikają z rynku słyszeliśmy całkiem sporo na przestrzeni ostatnich lat. Dlatego ważne jest aby podejmując się współpracy z firmą, dokładnie prześledzić jej działalność, sprawdzić czy taka firma jest zarejestrowana, jeżeli jest to jak długo jest na rynku, czy zbiera pozytywne opinie wśród internautów na forach, czy w ogóle adres email, nazwiska, nazwa firmy figuruje w wyszukiwarce google. Metod związanych ze sprawdzeniem firmy jest jak widać wiele, ważne jest aby nie natknąć się na nieuczciwego „pracodawcę”.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz