Zarabianie na prowadzeniu bloga

Mówiąc o pracy chałupniczej czy jak kto woli pracy w domu mamy w domyśle pracę przez internet, a dokładniej metody zarabiania jakie stwarza nam prowadzenie własnego bloga czy też witryny tematycznej. Warto przyjrzeć się temu zagadnieniu trochę bliżej.

Jak wiemy zarabiać na swoim blogu możemy na wiele sposobów. Najbardziej popularnym modelem jest system reklam, w którym otrzymujemy wynagrodzenie za kliknięcia, czy też za samą emisję reklamy. Tematyczne serwisy mogą szukać dodatkowych pieniędzy w programach partnerskich, gdzie otrzymujemy prowizję za poleconego klienta. Jeżeli tego nam mało możemy zająć się sprzedażą linków prowadzących do stron klientów z naszego portalu.
Metod jest wiele, jednak w tym wpisie warto skupić się na zagadnieniu języka w jakim prowadzimy naszego bloga. Nie mam tu na myśli poprawności językowej, czy używamy wulgaryzmy czy też nie. Istotne jest aby zdawać sobie sprawę, o szerokim dostępie do potencjalnego czytelnika jaki daje bloga w obcym języku. Decydując się prowadzić bloga w języku angielskim możemy liczyć na o wiele większe przychody, gdyż cały system będzie rozliczany w obcej walucie - dolarze, którego kurs w przybliżeniu do złotówki wynosi 3:1.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz