Pisanie artykułów, praca dla Ciebie!

W poprzednim artykule poruszyliśmy zagadnienie związany z pierwszymi krokami jakie powinniśmy wykonać w zakresie zarabiania przez internet. Jako punkt startowy na drodze do zarabiania pieniędzy postawiliśmy tezę, która wskazuje nam pisanie artykułów jako pracę od której powinniśmy rozpocząć naszą przygodę.

Podaliśmy argument związany z dużą elastycznością jaką daje ta metoda pracy. Możemy rozwijać nasze zainteresowania, co więcej utrwalać je poprzez pisanie artykułów na temat zdobytej wiedzy, a kto wie może i odkryć temat, który będzie idealnie nadawał się na poprowadzenie bloga tematycznego, za pośrednictwem którego uda nam się zarobić dodatkowe pieniądze. Na początku nie ma co się rozpędzać i myśleć za dużo, tylko rozpocząć praktyczne działania w kierunku postępów.Pisanie artykułów to jedna z najszybszych metod zarobienia pieniędzy w pracy przez internet. Zastanawiasz się pewnie kto będzie chciał kupić Twoje "opowiadania:" ? Skoro jest to Twoje pierwsze spotkanie z tematyką pracy w internecie nie ma co się dziwić, że nasuwają Ci się pytania, które patrząc z punktu widzenia ucznia,( czy też osoby nie znającej struktury pracy w internecie) mają rację bytu. Artykuły zarówno te tematyczne jak i te mniej tematyczne są skupowane przez wiele firm, odbiorców indywidualnych, którzy publikują je w ramach prowadzonych przez siebie blogów lub witryn tematycznych. Artykuły, które są tematyczne, pisane na wysokim poziomie merytorycznym są sprzedawane znacznie drożej niż wypowiedzi, które posiadają odpowiednią strukturę zdania, lecz nie wyróżniają się niczym wśród wielu innych artykułów z danej tematyki.

Zapewne zadajesz sobie pytanie ile zatem mogę zarobić? Zarobić możesz tyle ile artykułów napiszesz i ile jest gotowy zapłacić Ci Twój klient (de facto Twój pracodawca :) ). A tak bardziej realnie, to wiele zależy od tego gdzie i jak będziesz sprzedawać artykuły. Możesz skorzystać z serwisów, gdzie oferujesz swoje usługi lub proponujesz osobie zainteresowanej wykonanie zlecenia - w tym przypadku należy mieć swoje portfolio, które może potwierdzać jakość świadczonych przez Ciebie usług - w tym przypadku ceny są ustalane indywidualnie. Za "treści", które równie dobrze możesz wypisywać czasem na forach, opisujące dane zagadnienie możesz otrzymać np 1,5 zł - ważne jest aby sprzedawany artykuł był unikalny - tzn że nie możesz skopiować go z forum, na którym wypowiadasz się w danych tematach.

Inna metoda dającą  stały zysk za określoną ilość znaków w artykule polega na publikacji artykułów w serwisie www.textmarket.pl. : Tam za artykuł o długości 1000 znaków (czyli około 1/4 strony kartki A4 Arialem 12px) otrzymasz wynagrodzenie na poziomie 2,7zł !


W mojej ocenie warto swoje pierwsze kroki skierować do serwisu textmarket. Głównie z uwagi na to, że nasza praca ograniczy się tylko i wyłącznie do napisania artykułów, a serwis zajmie się znalezieniem klientów na nasze wypracowania. Tym sposobem unikamy nieporozumień i nie musimy tracić czasu na pozyskiwanie klientów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz