Praca chalupnicza - skladanie dlugopisow.

Poruszaliśmy temat pracy chałupniczej polegającej na składaniu długopisów. Czy składanie długopisów jest sposobem na pracę chałupniczą, cudowne zarobki miesięczne jak to opisują firmy oferujące ten rodzaj prac? Zaryzykujemy stwierdzenie, że w 95% przypadkach ta forma pracy nie przyniesie nam zysków, a ewentualnie straty. Jest to pewnego rodzaju schemat pracy naciągaczy, którzy tworzą perswazyjne teksty, w których zachęcają do podjęcia takiej pracy, gdzie wieczorami podczas oglądania telewizji będziemy mogli dorobić trochę grosza. Gdy już nasze zmysły są pobudzone, pomysł nam się podoba i jesteśmy zdecydowani do podjęcia takiej pracy, na końcu ogłoszenia widzimy: 

Prosimy o uiszczenie opłaty wstępnej w wysokości XX złotych w celu potwierdzenia chęci udziału w programie oraz dostarczenia na Państwa adres materiałów niezbędnych do rozpoczęcia prac. 
 
Tak jak podkreśliliśmy na samym wstępie ta forma pracy polega na tego rodzaju wyzysku. My wpłacamy opłatę wstępną, która do nas nigdy nie wraca, a ewentualne części niezbędne do złożenia długopisów, mogą posłużyć nam przez kilkanaście lat, bo niestety nikt ich od nas nie odkupi. My preferujemy zupełnie inny model pracy chałupniczej, np zarabianie na blogu czy pisanie artykułów w domu

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz